Ykleniyor...
HABERLER
Zara Veysel Dursun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Mezuniyet Töreni (26.05.2015 - 00:37)

 Zara Veysel Dursun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu 2011-2012 Eğitim-Öğretim yılında Bankacılık ve Finans, Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümleriyle öğretime başlamıştır.

Cumhuriyet Üniversitesi Zara Veysel Dursun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Bankacılık ve Finans, Sigortacılık ve Risk Yönetimi alanında istihdam edilmek üzere uzman personel yetiştirmek ve ilgili alanlarda akademik çalışma yürütmek amacıyla kurulmuştur. Zara Veysel Dursun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'nu fakültelerden ayıran en önemli özellik eğitim verilen alanlarda mesleki uygulamalara ağırlık verilmesidir.

Veysel Dursun Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulunun kurulmasında büyük emeği olan Sayın Müşteşarımız Mehmet Habip Soluk,Veysel Dursun,Zasid Yönetim Kurulu.Zara ilçe kaymakamı Fehmi Liloğlu,Zara Belediye Başkanı Sait Ahmet Pala ve vatandaşların katılımı ile ilk mezunlarını veren okulumuzda Müşteşarımız Mehmet Habip Soluk ve Veysel Dursun yapımı tamamlanan Bilgisayar sınıfı ve Konferans salonun  açılışını yaptılar.

 Müşteşarımız Mehmet Habip Soluk tören sonrası yaptığı açıklamada “Üniversiteler, bilimsel düşünce ve araştırmalardan elde ettiği ürünleri ülkesinin ve tüm insanlığın yararına sunan ve bulunduğu bölgeyle bütünleşen kurumlardır. Üniversiteye hizmetin ülkeye hizmet olduğunun bilinci içerisinde, tüm iç ve dış paydaşlarımızla beraber bilimsel bir yaklaşımla çağdaş bir dünya üniversitesi oluşturmayı amaçlamaktayız. Bugün, ilk mezunlarımızı geleceğe uğurlamanın sevincini yaşıyoruz.

Bende bir Zaralı olarak ülkenize, üniversitenize ve geleceğinize olan inancınızı ve kendinize olan güveninizi kaybetmeyin. Veysel Dursun Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulundan  mezun olmanın gücünü, ayrıcalığını ve mutluluğunu kalbinizden eksik etmeyin. Sevgili Öğrencilerim, Allah; bundan sonraki yolunuzu aydınlık, gönlünüzü açık, başarılarınızı daim etsin! Mezuniyetiniz hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Kaynak : zara belediyesi

Önemli Linkler

 

 

 
Gncel Ekonomi Haberleri