Ykleniyor...
HABERLER
Zara Devlet Hastanesinin Yapımı İçin İlk Kazma Vuruldu. (28.05.2015 - 23:07)

 Zara  için büyük önem taşıyan Zara Devlet Hastanesinin  ihale aşaması tamamlanarak inşaatı için  ilk kazma vuruldu. İş makinalarının bölgeye sevki yapılarak çalışmalara böylece başlanmış oldu. Belediye Başkanı Sayıt Ahmet Pala, artık hastanemizin yapılması için hiçbir sorun kalmadı. İnşallah en kısa sürede tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulacak dedi.Belediye Başkanı Sayıt Ahmet Pala göreve geldiğimizde yapımı için büyük çaba gösterdiğimiz ve Zara Devlet Hastanesinin   ihale aşaması geçtiğimiz günlerde neticelenerek hafta sonunda itibaren çalışmalar başladı. Hastanenin bir an önce yetişebilmesi ve bürokratik işlemlerin hızlanması hastanenin projesinin çizimini özel bir proje olduğu için devlet tarafından yapılmıştır.


Belediye Başkanı Sayıt Ahmet Pala,Zaramız için büyük önem arz eden bu hizmetin yapımına başlamasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Bu gün hastanemizin yapımı için ilk kazmanın vurulması bizler için çok önemlidir. Hastanemizin yapımı için hiçbir bürokratik ve maddi sorun kalmamıştır, hızlı bir şekilde bu hastanemizin yapımı tamamlanarak artık ilçe halkımız sağlık hizmetleri için hastane hastane koşturmayacak, yerinde sağlık hizmeti almanın rahatlığını yaşayacaklardır. Bizler halkımızın rahat ve mutluluğu için her türlü çalışmayı yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz” dedi.


Hastanenin yapımının başlamasından dolayı ilçe halkı ve Hastanenin yapılacağı eski kara yolları yerine yapılacak olması 1750 metre kare alana yapılacak olan hastanemiz 40 odalı 80 yatalı ve içerisinde diyaliz merkesinide bulunduracak ve mütahit firmaya verilen süre 500 gün içinde yapılıp teslim edilmesi  “ilçemize bu hizmetin getirilmesine vesile olan Belediye Başkanımız ve devlet büyüklerimize teşekkür ediyoruz, bizler için çok büyük bir kolaylık olacaktır. Artık sağlık hizmetlerini ilçemizde bir kuruluşta almanın rahatlığını yaşayacağız” dediler.

Kaynak : zara belediyesi

Önemli Linkler

 

 

 
Gncel Ekonomi Haberleri