Ykleniyor...
HABERLER
Taziye Evi İnşaatı Tüm Hızıyla Devam Ediyor. (16.06.2015 - 00:15)

 Zara Belediyesi tarafından arsası bağışlanan ve yapılacak olan Cenaze Taziye Evi’nin yapımında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Ahmet Başyurt Mahallesi’nde bulunan Zara Spor futbol sahası ve tesislerinin  yanın da yapılacak olan taziye evinin inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Zara Belediye Başkanı Sayıt Ahmet Pala yaptığı açıklamada  Cenab-ı Allah’ın izni ile sizlerin duası ve desteği ile 2015 yılı sonuna kadar bitirmeyi hedefliyoruz. Bizler bir Allah’a inanan, peygamberi bir olan, Camii de beraber olan, acısını ve mutluluğunu paylaşan bir toplumuz. Bizler, kişi sevdiğiyle beraberdir hadisi şerifine bağlı kalan, Allah’a kulluk vazifesini yerine getiren, yaratılanı yaratandan ötürü seven insanlarız. İnşallah Zara’mızda bütün köylerimizde eşit bir hizmet anlayışı ile ayrım yapmadan, ayırmadan, kaynaştırarak birlik ve beraberliği koruyarak, hedefimiz ve düşüncemiz sevgi olsun diyorum. Bizlerin hangi dinden, hangi ırktan, hangi milletten, hangi memleketten olduğu önemli değil, belediye olarak hemşehrilerimizin Zara’da yaşaması bizler için yeterlidir. İkametgahı Zara’da olan bütün hemşehrilerimiz olarak aynı suyu içiyoruz, aynı havayı teneffüs ediyoruz. Yeter ki biz bir olalım, beraber olalım, dost olalım, kardeş olalım Allah’ın izni ile bizlerde belediye olarak ayrım yapmadan, ayırmadan hangi mahallemize, hangi köyümüze ne hizmet gerekiyorsa yapmaya hazırız.

Bu taziye evimiz yaklaşık 1280 metrekare alana isabet ediyor. Bu taziye evinden bizim beklentimiz fazla, sadece burada vatandaşlarımızın yaslarını kabul etmenin haricinde güzel bir sosyal projeye parmak basmak istiyorum. En azından bu taziye evlerinin Türkiye genelinde de uygulanmasını ümit ediyorum. İnşallah uygulanır. Örfümüze ve adetlerimize göre bütün vatandaşlarımız taziyesini gelip burda kabul edecekler. Bu vesile Zara dışında yaşayan vatandaşlarımız cenaze ve taziye için evlerini açmak zorunda kalmayacaklar. Vatandaşlarımız kalıcı ve daha temiz bir ortamda taziyeleri kabul edecekler.

Zara Belediyesi Ahmet Başyurt Mahallesi taziye evi bayan ve erkek olmak üzere iki bölümden oluşurken, yemek ve mutfak bölümleri de mevcuttur. Dinimiz bize ne emrediyor “İman etmedikçe cennete giremezsiniz.

Birbirinizi sevmedikçe de gerçekten iman etmiş olmazsınız”. Burası çok önemli, birbirimizi seveceğiz, birbirimizle ilgili önyargımız, peşin hükümlerimiz, art niyetlerimiz olmayacak. Her şeyimizle gönlümüzü, kalbimizi, aklımızı, düşüncelerimizi karşımızdakine açacağız paylaşacağız. Ancak böyle kardeş olabiliriz, ancak böyle geleceğe güvenle bakabiliriz, ancak böyle bu dünyanın ötesinde var olan asıl hazırlık yapmamız gereken yere de böyle ulaşabiliriz.

 

Emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Sayıt Ahmet Pala

Taziye Evi’nin sizlere, Zara’mıza ve hayırlara vesile olmasını diliyorum. Allah ölümün temizini versin. Allah’a emanet olun” dedi.

Kaynak : zarabelediyesi

Önemli Linkler

 

 

 
Gncel Ekonomi Haberleri