Ykleniyor...
HABERLER
Sevgili Hemşehirimiz Sn. Habib Soluk Sivas’tan Milletvekili Adaylığı İçin Başvurdu. (07.03.2015 - 11:09)

 Sevgili hemşehirimiz Sn. Habib Soluk Sivas’tan Milletvekili adaylığı için başvurdu. Bu konu hakkında sizlerin küçücük bir zamanınızı almak ve aşağıdaki metni okumanızı rica ediyorum.
Yıl 2003 Sivas’taki duble yol uzunluğu 23,6 KM 
Yıl 2007 Sivas Ticaret odası 2023 yılı için Sivas’ın 450 Km bölünmüş yola kavuşması için hedef belirliyor. 
veeee yıl 2012 Sivas 732 Km bölünmüş yola kavuşuyor……
Yıl 2003 Sivas’ta 1 m dahi tünel yok. 
yıl 2014 tamamlanan ve çalışması devam edenler bittiğinde Sivas ve çevresine geçit vermeyen dağların altından 47 Km. tünele kavuşuyor. 
Sivas Merkez Bir fen lisesini ve geçtiğimiz günlerde temeli atılan 2200 Kişilik yurda kavuşmasını nerede ise Sn. Soluk’un girişimleri ile kazanıyor. 
Yine 2013 yılında Sivas’ın 16 ilçesinin belediye başkanları ile görüşüyoruz. Bürokraside destek aldığınız kimse var mı diye soruyoruz. Hangi partiden olursa olsun tüm belediye başkanlarının verdiği ve methiyeler dizdirdiği tek isim M.Habib Soluk
Hızlı Tren milli bir proje ama icraatın başlaması ile ilgili Sivas Zara Haber dergisinin 35. sayısında yer alan ve o günkü müsteşar yard. Beyefendinin 2 yılda hazırlanacak dosyayı 1 haftada nasıl hazırlandığı ile ilgili anlattıklarını sizlerin de dinlemesini isterdim. 
Vee geliyoruz Türkiye’nin en fazla göç veren ve en fazla köyüne sahip olan ilçesi Zara’ya
Cumhuriyet tarihinden buyana yapılan hizmetlerin kat be katına 5,6 yılda Zara’nın kazanmasına vesile oluyor. 
Kendisine sorulduğun da ise “Bu yapılanlar hükümetin programında var olan çalışmalardı öne alınmasında küçücük katkımız oldu ise ne mutlu bize” cevabını veriyordu. 
İşte size; Türkiye’nin yarı bütçesini yönetirken tek bir soruşturma dosyası açılmamış, Şarkışla’daki bir üniversite inşaatına yer temin etmek için BBP li bir belediye başkanının ricası üzerine (görevi olmamasına rağmen) kış günü yarım saat çamurun içinde yürümüş, CHP’li Divriği belediye başkanının “kapısını her çaldığımda bizlere kapısını ve kalbini sonuna kadar açan” dediği, müsteşarlık döneminde defalarca Sivas’a ve Zara’ya gelerek her türlü sorunla ilgilenmeye çalışan, daha doğrusu doğduğu yerleri hiç ama hiç unutmayan bir millekvekili adayı. 
Onun belki de hiçbir şeye ihtiyacı yok ama bugün hemşerilerini yanında görmesi eminiz ki onu çok mutlu edecektir.
Gelin ona bu desteği hissettirelim.

Kaynak : zarahaber

Önemli Linkler

 

 

 
Gncel Ekonomi Haberleri