Ykleniyor...
HABERLER
Avşar Köyleri Yayla Şenlikleri Başlıyıor. (23.06.2015 - 02:00)

Yayla şenlikleri başlıyor. Bu yıl Ramazan Bayramı nedeniyle Avşar Köyü, Ütükyurdu Köyü,     Atalan Köyü, Harami Mezrası, Arapça Mezrası,Yukarı Arapca Mezrası,Çorağındere,Kabalaklı ve Kazelören mezrası'nın katılımıyla gerçekleşecek festival ve şenlikler Avşar Köyü sınırlarında bulunan Karapınar Yaylası’nda düzenlenecek.

Karapınar yaylasının eşsiz doğal yemyeşil güzelliğini ve tertemiz havasında  bir yandan sanatçıları dinleyip halay ve horon oynayan bir yandan da  piknik yapan aileler çoluk çocuk demeden hemen her yaş grubundan kişinin katılacağı etkinlik bayram havasında geçmesini temenni ediyoruz.

Dernek Başkanlarıyla yaptığımız görüşmede hepsinin ortak fikri Karapınar  yaylasındaki  şenliklerin bölgemizin bir markası haline getirmeye çalışıyoruz bu konuda herkesten destek bekliyoruz, Bu günümüzde köylülerimizin rahat ve huzurlu bir ortamda eğlenmeleri için elimiden gelenin en iyisini yapmaya gayret ediyoruz.

 

Şenliğimiz için çalışmalarımız son aşamaya geldi. Köylelerimize eğceli bir hafta sonu yaşatacağız. Şenliğimizde Yöremizin sevilen sanaçılarınında katılımıyla gerçekleşecek programa katılacak sanatçılar Onur Bozatlı,Filiz Ağar,Naci Ateş ve Cemal Şimşek’in senlendireği bir birinden güzel türküler eşliğinde verilecek olan konserler ile onlarca vatandaşımız hlay ve horon oynayacak. Karapınar’ın  tüm güzelliklerini ortaya koyacağız. Herkesi şenliğimize davet ediyoruz.

 

Kaynak : zarahaber

Önemli Linkler

 

 

 
Gncel Ekonomi Haberleri